Tepelné terapie

Využívání přírodních zdrojů a produktů se stává čím dál častějším a aktuálnějším trendem dnešní doby, avšak se jen vracíme ke zdrojům ověřených mnoha generacemi před námi. Léčivé účinky tepelných terapií a masáží na pohybový aparát mají svojí léty prověřenou a nezastupitelnou hodnotu.

Tělové zábaly Rašelinové a účinky na tělo : 

Rašelinové zábaly jsou výborné k léčbě bolestí zad a kloubů. Zlepšuje se tím tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí a způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně. Rašelina obsahuje spoustu minerálních a organických látek vhodných pro naše tělo, kůži i svaly. Tyto přírodní organické látky mají výrazné antioxidační účinky, omezují působení škodlivých volných radikálů, zvyšují regeneraci buněk , obnovují metabolismus kůže a celkově harmonizují biochemii celého těla. Vhodná na: bolestivé chronické stavy revmatického nebo traumatologického původu. bolesti kloubů a páteře, nebo jen k relaxaci. 

Masáž lávovými kameny :

Teplem a mimořádnou energetickou vibrací lávové kameny výrazně ovlivňují svalovou tkáň a působí do hloubky, čímž zasahují jednotlivé bolestivé a spoušťové body, svalová ztuhnutí a spasmy. Doslova ucítíte, jak se teplem oblých kamenů vaše problémy zvolna rozpouští. Masáže lávovými kameny současně zlepšují prokrvení, čímž se postupně prohřívá celé tělo a stimuluje krevní oběh. Nahřáté kameny ovlivňují energetické dráhy v těle, pozitivně působí na vegetativní nervový systém, mají velmi blahodárný účinek na psychiku a mysl, uvolňují stres, zlepšují schopnost soustředění a koncentrace. Výrazně zlepšují poruchy spánku. Jsou doporučovány osobám pracujícím pod vlivem dlouhodobé psychické zátěže a stresu, jejichž organismus se takto relaxuje a harmonizuje. Velmi dobrý efekt je prokázán rovněž u onemocnění páteře, bolestí v oblasti šíje i zad z důvodů nadměrné či jednostranné zátěže, svalových a kloubních bolestí. Masáž lávovými kameny regeneruje namožené svaly, uvolňuje svalové napětí a zablokovaná místa. Je velmi vhodná při velkém stresovém vypětí.


Bylinný parafínový zábal :

Jednorázový parafínový zábal s bohatou dávkou ájurvédských bylin: s hořčicí indickou, blahovíčníku a kafrovníku. Směs bylin, které jsou v zábalu obsažené, jsou zdrojem nespočet minerálů a vitamínu které pomáhají uvolňovat svalové a psychické napětí, regenerují svalový aparát a díky teplu se vstřebávají účinné látky z bylin do těla. Zábaly pomáhají při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, při revmatismu měkkých tkání, ke snížení bolesti nebo k relaxaci a úplnému uvolnění.


Medový parafínový zábal : 

Jednorázový parafínový zábal s vysokým obsahem čistého včelího vosku ( 90%) a silnou aromatickou vůní. Jsou perfektní pro ošetření suché a namáhané pokožky. Přináší úlevu při zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů. Pomáhají uvolňovat svalové a psychické napětí, regenerují svalový aparát. Energetizující silná charakteristická vůně medu při zahřívání zábalu na těle dokáže navodit nesmírně zklidňující a uvolňující stav, potřebný k regeneraci jak těla tak mysli i duše.


Kontraindikace

  • akutní nebo opakující se záněty v těle.
  • těžké srdeční a oběhové poruchy.
  • horečka v den aplikace nebo během posledních 14 dnů před aplikací 
  • přecitlivělost na teplo.
  • otevřená poranění kůže.
  • gravidita 
  • vysoký krevní tlak