Lymfatické masáže

Co to je lymfatický systém? 

Lymfatický systém je systém lymfatických (mízních) cév, které nevytvářejí okruh, ale začínají ve tkáních, kde sbírají tkáňovou tekutinu - lymfu (mízu), v níž jsou zbytky odumřelých buněk, bakterií, produkty metabolismu, tuk (vstřebaný ve střevě z potravy) apod.

Jak poznám že mi nefunguje lymfatický systém?                                                                                  

Projevem špatně fungujícího lymfatického systému je například dlouhodobější únava, otoky nejen nohou (kotníky, lýtka, stehna), ale i otoky v břišní krajině, otoky očních víček a mízních uzlin, ale také celulitida nebo porucha imunitního systému se sklonem k infekčním nemocem. 

Co mi rozproudí lymfaticky systém?

K ošetření lymfatického systému se používají ruční lymfodrenáže, lymfomasáže, nebo přístrojové drenáže - mechanickým stlačováním dochází ke zvýšení pohybu lymfy. Velmi se doporučuje běh, chůze a především skoky na malé trampolíně, protože setrvačností se tekutina v lymfě rozhýbává. Žádným ale z těchto způsobů nelze odstranit z lymfatických uzlin ložiska - problém se řeší jen částečně. A naopak odstranění hlenu a ložisek nemůže rozhýbat stagnující lymfu u člověka neustále ležícího či sedícího. Optimální je kombinace obou metod jak masáží, drenáží tak pohybu.


Jak často si dopřát masáž?

Než se lymfatický systém nastartuje je třeba ze začátku provádět masáž minimálně 1-2x týdně po dobu 10ti týdnů ( každé tělo je jiné a s každým se pracuje individuálně ) na minimálně hodinovou masáž ( záleží na oblasti těla kde lymfomasáž provádíme, v případě celého těla je doba určitě delší ). Udržovací masáž lymfatického systému 1x za měsíc min. na 1 hodinu (dle oblasti těla)

- 2x týdně po dobu 10 týdnů - proti celulitidě

- 2 -3x měsíčně při migrénách a prevence křečových žil

- 1x měsíčně udržovací kůra

Masáž je příjemná, relaxační. Její účinky pocítíte již po první návštěvě.