Balijská masáž

Zažijte Bali a dopřejte si masáž z ostrova vzdáleného několik tisíc kilometrů. Na vlastní kůži si vyzkoušíte příjemnou proceduru, která prospěje celému vašemu tělu a uklidní vaši mysl. 

 Dopřejete si koupel nohou, protáhnete tělo a zažijete exotickou masáž, která vaše unavené tělo probudí k životu....

Ostrov Bali a celá Indonésie je velmi pestrou oblastí plnou barev, exotických květin a vůní. Proto se k Bali masáži používají jen ty nejkvalitnější masážní oleje a suroviny. Díky používání dlouhých a plynulých hmatů se zaměřením na akupresurní body je masáž velice příjemná a dokáže navodit pocit absolutního uvolnění a relaxace. Relaxace a uvolnění ztuhlého svalstva vás nastartují a leckdy zbaví i nepříjemných zdravotních problémů. 

Jak probíhá balijská masáž :

Začíná se reflexní masáží nohou, kdy si masírovaný dopřeje květinovou/ bylinnou koupel nohou společně s peelingem. Podle Balijců ponoření nohou do vodní lázně udělá stejnou službu jako koupel celého těla. 

Jakékoli použití vody na kůži má reflexní účinky na cévy v našem těle. Koupel nohou tedy působí nejen přímo na nohy, ale i na celý lidský organismus. Když ponoříme nohy do horké vody, ta přivede do nohou krev i ze vzdálených částí organismu. V případě, že máme někde v těle zánět nebo infekci, postižené místo je překrvené. Horká voda dokáže ulevit zanícenému místu tím, že odvede přebytečnou krev do nohou. Naopak z míst, která jsou neprokrvená, horká voda neodčerpá krev vůbec. Koupel nohou si tak můžeme dopřát i v případech, že nás bolí hlava, v krku, jsme nachlazení apod. A proč Balijci o své nohy tak pečují? Říkají, že chodidla nás spojují se zemí a nosí nás den co den po celý život, což jim dávám za pravdu. 

Další částí masáže je důkladné protahování těla. Působí pozitivně na tok energie v těle a uvolňuje napětí ve svalech a šlachách. Při Bali masáži využije ten, který masíruje váhu svého těla a několik metod protahování. Dochází k uvolnění svalů, kloubů, šlach, chodidel a protažení páteře. Díky tomuto jednoduchému a efektivnímu cviku uvolníte svaly šíje, trapézové svaly a zdvihače lopatky. Cvičení je účinné např. při migrénách nebo nepříjemných bolestech hlavy. 

Následuje samotná masáž. Příjemná vůně olejíčku, který při masáži nesmí chybět, vás v mysli přestěhuje na ostrov s palmami, banánovníky, různorodou vegetací a sluncem zalitými plážemi.  Aromaterapie dokáže prosvětlit naše nitro a uvolňuje napětí, i to hluboko uložené. Masáž může být intenzivní, kdy posiluje fyzickou kondici a přímo působí na svalový aparát, mízní a krevní oběh ale stejně tak i hluboce uvolňující a relaxační. Masáž začíná zahřívacími hmaty přes šátek. Díky tomu se pokožka krásně prokrví a prohřeje. Při masáži se dostane péči dolním končetinám, zádům a šíji, horním končetinám, dekoltu, obličeje a masáži hlavy. Díky kombinaci akupresury, reflexologie a vzácné aromaterapie bude tělo masírovaného krásně uvolněné. Díky natahovacím hmatům se uvolňují ztuhlá místa na zádech, kolem páteře a v oblastí šíje. Jemné hmaty na dekoltu a obličeji stimulují vlasovou pokožku a prokrvují hlavu. Rozmasírovaná chodidla, prsty na nohou, dlaně a prsty na rukou stimulují správnou činnost vnitřních orgánů. 

Po Balijské masáži se budete cítit skvěle: uvolněně, svěže, budete znovu nabiti novou energií. I esenciální oleje mají zásluhu na tom, jak skvěle se po masáži cítíte. Po masáži si můžete ještě vklidu dopřát odpočinek na lehátku a nechat tak doznívat klid mysli a relaxaci.  Tahle masáž je přesně to, co chcete a vaše tělo a mysl potřebuje :)